Witajcie na stronie Stowarzyszenia Nutka

Stowarzyszenie „Nutka” oficjalnie rozpoczęło swą działalność 5 kwietnia 2011 roku. Jego inicjatorem jest Antoni Janaszewski – organista oraz dyrygent. Założycielami stowarzyszenia są członkowie zespołów muzycznych, prowadzonych przez Antoniego Janaszewskiego oraz przyjaciele – melomanii. Są to ludzie,  którym leży na sercu rozwój kultury w regionie.

Myślą przewodnią naszych działań jest uwrażliwienie młodego pokolenia na piękno sztuki, którą sami mają możliwość tworzyć poprzez uczestnictwo w zajęciach muzycznych, wokalnych i tanecznych, a także pokazanie, że może to być świetna zabawa i doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.

Nasze zajęcia to nie tylko nauka. To przede wszystkim przyjemność dla ucznia, który dzięki nim odkrywa swoje talenty i poznaje siebie. Rozwój emocjonalny dzieci mających regularny kontakt z muzyką jest bardziej harmonijny, dzieci stają się wrażliwsze na otaczający je świat, często są dojrzalsze od swoich rówieśników. 

Nawet jeśli później uznają, że muzyka nie jest ich przeznaczeniem, i tak wyniosą wiele korzyści z obcowania z nią. Będą mieć większe poczucie własnej wartości, będą czerpać radość z własnej twórczości i wiedząc ile potrzeba wysiłku aby osiągnąć swój cel – docenią pracę innych. Staną się świadomymi młodymi ludźmi, którzy w przyszłości będą czynnie uczestniczyć w życiu miasta, wsi, regionu, a może i kraju. Na naszych zajęciach gwarantujemy miłą atmosferę i przyjacielskie podejście nauczyciela.

Aktualności

Pięć lat działania

Stowarzyszenie "Nutka" działające na terenie powiatu kępińskiego będzie w tym roku świętowało 5 rocznicę założenia i z tej okazji warto co nieco sobie przypomnieć. Zachęcamy także do przekazania Nutce swojego 1% podatku dochodowego.

Występ zespołu kornetowego w Łęce Opatowskiej

18 maja Zespół zaprezentował swoje umiejętności w Łęce Opatowskiej wzbudzając zainteresowanie uczniów szkoły. Jesteśmy bardzo zadwoleni z występu, ponieważ 9-cioro […]

Aplikacja na smartfony

 

Aplikacja Urban Play App na smartfony i tablety z systemem Android i iOS pozwala uczyć się gry na instrumentach dętych […]

Przekaż nam 1% podatku dochodowego

W 2015 roku mogą Państwo przekazać na realizację celów statutowych „Nutki” swój 1% podatku dochodowego. W tym roku umożliwiła nam […]

Wspierają nas